İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Genel
  3. HES KODU NEDİR? NASIL ALINIR?

HES KODU NEDİR? NASIL ALINIR?

Hes Kodu Nasıl Alınır?

hes kodu

Hes Kodu ( Hayat Eve Sığar ) Uygulaması, Covid19 salgını ile beraber hayata geçirilmiş bir uygulamadır. Uygulama sayesinde bulunduğunuz konumların risk haritası, seyahat ve kamu kurumlarına giriş için gerekli olan HES KODU oluşturucu ve salgın ile alakalı olarak genel bilgiler yer almaktadır.

Hes Kodunuzu aşağıda ki seçeneklerin herhangi biri ile kısa sürede alabilirsiniz.

Hes Kodunu SMS ile Nasıl alabilirsiniz?

Cep Telefonunuzdan 2023’e kısa mesaj göndererek; Öncelikle cep telefonunuzdan kısa mesaj alanına girerek mesaj gönderilecek numara kısmına 2023 yazıyoruz. Mesaj alanına ise sırası ile HES (Boşluk) TC KİMLİK NO (Boşluk) Kimlik Seri Son Dört hane ve izin istenen gün sayısını girerek sms gönderiyoruz ve kısa sürede hes kodunuz sms olarak telefonunuza ulaşıyor.

Örnek : 2023 | HES 12345678911 1234 90

Hes Kodunu Uygulama Üzerinden Nasıl alabilirsiniz?

Hes Kodunuzu uygulama üzerinden almak için İOS ve ANDROİD uygulaması olan HES ( Hayat Eve Sığar) uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. Uygulamayı indirdikten sonra gerekli olan üyelik bilgilerini doldurmanız sizden isteniyor.

Üyelik bilgilerinin ardından HES KODLARIM alanına giriş yaparak ister kendiniz isterseniz de çocuklarınız için hes kodunu hemen alabilirsiniz.

Hes Kodunuzu E-Devlet Üzerinden Nasıl alabilirsiniz?

Hes Kodunuzu E-Devlet üzerinden almak için paylaşacağımız linke tıklayarak giriş yapabilirsiniz.

https://www.turkiye.gov.tr/saglik-bakanligi-hes-kodu-uretme-ve-listeleme linkine tıklayarak hes kodunuzu alabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap